Młodzi jurorzy – młodej widowni!!!

– nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem film GŁUPIE, MŁODE SERCE

trafi do polskich kin!

plakat_glupie-mlode-serce

W tegorocznym konkursie GENERATION 14PLUS na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie film GŁUPIE, MŁODE SERCE został uhonorowany najwyższą nagrodą – Kryształowym Niedźwiedziem. Gratulujemy twórcom i cieszymy się, że to my wprowadzimy ten niezwykły film do Waszych ulubionych kin!

GŁUPIE, MŁODE SERCE (Hölmö nuori sydän)

r. Selma Vilhunen, Finlandia 2018 (102 min)

Kryształowy Niedźwiedź w konkursie GENERATION 14PLUS na MFF w Berlinie’2019

Krótko o filmie:

Mądry, ciepły, brutalnie prawdziwy obraz młodzieży i problemów, z którymi ta mierzy się w szkołach i na podwórkach współczesnej Europy.

Opis:

Kiira i Leni to dziwnie wyglądająca para nastolatków: ona – jasnowłosa bogini; on – skejter-suchoklates. Na którejś z imprez w końcu spełnia się marzenie Leniego i spędza z Kiirą kilka chwil na osobności, efektem czego dziewczyna zachodzi w ciążę.

Postanawiają zachować dziecko.

Sytuacja dość szybko przerasta rodziców przy nadziei. Zwłaszcza Leniego, który zawieruszył się pośród fińskich Dziarskich Chłopców, szykujących się, by dać odpór rzekomo nadciągającej fali muzułmańskich imigrantów. Leni pośród otaczających go radykałów czuje się tak, jak Kiira pośród swych wyzwolonych z wszelkich uprzedzeń psiapsiółek. Spotkanie tych dwóch odmiennych światów, wymuszone ciążą, dość niespodziewanie doprawione szczerym i zaskakująco dojrzałym uczuciem miłości, nie może obejść się bez ofiar.