ZDJECIE-plakat

ZDJĘCIE  
reż.: Maciej Adamek
prod.: Polska/Niemcy/Węgry
czas trwania: 80 min

Nagroda dla najlepszego debiutu na MFF w Montrealu!

Ukryta fotografia znaleziona przez Adama (Maciej Łagodziński), na której jego matka w ciąży obejmuje obcego mężczyznę, wzbudza w szesnastolatku podejrzenie, że jego ojciec (Andrzej Chyra) może nie być jego biologicznym rodzicem. Adam ucieka z domu, żeby poznać prawdę. „Zdjęcie” to historia o poszukiwaniu własnej tożsamości, które wymaga nie lada odwagi. Adam nie tylko rozwiąże swoją zagadkę, ale również odnajdzie przyjaciela w osobie starszego o dwa lata Przemka (Antoni Pawlicki) oraz spotka pierwszą miłość (Karolina Gorczyca), która może tę przyjaźń zniszczyć.

ZDJĘCIE to film o bardzo szczególnym w życiu każdego człowieka momencie – czasie pierwszej miłości, pierwszej przyjaźni, pierwszego zetknięcia ze śmiercią, budzącej się seksualności i o poczuciu przejmującej samotności. Dorosłość definiowana jest w nim przez pierwsze fascynacje i trudne rozczarowania.

W filmie wystąpili m.in. Maciej Łagodziński, Karolina Gorczyca, Andrzej Chyra, Stanisława Celińska, Antoni Pawlicki, Marek Litewka, Beata Kawka, Aleksandra Konieczna i Władysław Kowalski.